Moje stránečky ;)

Moje povídky

Teď nebo nikdy

Pokračování Poprvé a naposledy
Seděl na posteli a pohled měl upřený na zkrvavenou deku. Nemohl uvěřit tomu, že to, co leželo pod ní, byla jeho sestra. A ještě míň mohl uvěřit tomu, že je mrtvá. Vzal pomalu za lem deky a stáhl jí dolů. Ten pohled mu rval srdce. Jindy rozzářená tvář byla teď mrtvolně bledá, kůže chladná, rty promodralé. Dal by všechno za to, aby mohla být naživu, ale teď už bylo pozdě. Vzal její ruku do své. Tak dlouho jí neviděl, a teď o ni přišel. Rodičům slíbil, že se o ni postará, nedodržel to. Přejel jí prsty po zchladlé dlani, ale když v tom něco ucítil. Mohla to být pravda? Cítil pulz. Slabý, ale odpřisáhl by, že ho cítil. Pokus se ho nahmatat. Z počátku sice nic necítil, a začal si nadávat do hlupáka, když věří, že je živá, ale pak ho ucítil znova. Svitla mu naděje. Je snad Terry živá? Chtěl zavolat Mika, když najednou Terry pohnula rukou. Podíval se jí do tváře a viděl, že trochu mrkla.,,Terry?“ zašeptal a nahnul se k ní blíž. Vypadalo to, jakoby chtěla něco říct, ale neměla sílu.,,Teď si odpočiň, řekneš mi to později“ umlčel jí Chezz a chtěl odejít, když v tom Terry promluvila,,Mike“ řekla slabě a pokoušela se otevřít oči. Chezz se zarazil, otočil se a podíval se na Terry,,Co Mike?“ zeptal se podezíravě. Terry trochu zakašlala, snad jí dělalo problém mluvit, ale nakonec promluvila,,Byl to Mike“. Chezz si jen sedl na postel,,To není možné! Tady mi říkal, že on to nebyl, skoro mi to odpřísáhl“ řekl. Na Terině tváři se objevil chabý úsměv,,Ten toho nakecal. Snad vím, kdo mě přizabil“. Chezz si prohrábl vlasy,,Přeci by mi nelhal“ řekl smutně,,Ale choval se až moc klidně“ přiznal po chvíli přemýšlení.,,Vidíš“ řekla Terry trochu pevnějším hlasem. Chezz se najednou postavil.,,Kam jdeš?“ zeptala se Terry a trochu zvedla hlavu.,,Jdu ho zabít“ sykl Chezz a šel ke dveřím.,,Neblbni Chezzi“ vyjekla Terry a s obtížemi se chtěla zvednout.,,Ty lež, já to vyřídím! Takhle mě podrazit.... To si odskáče“ prskl Chezz.,,Ale ne!“ řekla Terry pevně,,Pokud teď odejdeš, já půjdu, i kdyby mě to mělo zabít“. Chezz se na Terry otočil, a když viděl její odhodlaný pohled, povzdechl si,,Dobře, nikam nejdu jo?“ řekl smířlivě a došel zpátky k posteli, kde se posadil.,,Hodnej kluk“ usmála se Terry,,Nech ho bejt, mám plán“ mrkla a znovu si lehla na postel.,,Ale ty už máš i plán?“ ušklíbl se Chezz a přikryl jí dekou.,,Jo a je dost dobrej“.,,Tak m víc nenapínej, mluv“ řekl Chezz nedočkavě.,,Tak, bude to takhle“ řekla Terry.

,,To nejde Terry! Na to zapomeň“ řekl Chezz.,,Ale jo, je to dobrej plán! Musí to vyjít“ řekla Terry a souhlasně kývala hlavou.,,Ne! To neudělám, ani kdybys mě prosila“ odmítl Chezz.,,Tak to mám jít za Mikem?“ povzdychla si Terry,,Neblbni a udělej to!“. Chezz se výmluvně usmál,,Terry, nemáš horečky? To tě mám“ trochu se otřásl,,Kousnout?“.,,Děláš z toho vědu. Koušeš celej život a najednou ti to vadí“ ušklíbla se Terry,,Prostě to udělej, nebo si na to někoho najdu“ řekla odhodlaně.,,Seš vyděračka! Moje vlastní sestra mě tu vydírá, to je nefér“ postěžoval si Chezz, ale Terry se jen ušklíbla,,Tak uděláš to?“ zeptala se netrpělivě.,,No jo“ řekl Chezz ,,Když to chceš, ale nevim, k čemu ti to bude, šlo by to i tak“ dodal s nadějí v hlase.,,Nevykecávej se a udělej to“ řekla Terry a odkryla si krk, který již zdobily dvě ranky. Chezz se k ní neochotně nahnul, bylo mu to proti vůli, ale co mohl udělat jiného. Jen se zhluboka nadechl, obejmul Terry kolem ramen a zakousl se jí do krku. Čekal, že Terry ucukne, ale skoro se nehnula, jen zavřela oči a přemáhala bolest, která se jí linula tělem. Pak ale ustoupila. Chezz jí pomalu položil zpátky na postel a přikryl dekou,,Promiň“ zašeptal potichu. Terry se chabě usmála,,Ani to moc nebolelo“ špitla, ale pak usnula.,,Že já jí na všechno kývnu“ povzdechl si Chezz a odešel. Zamknul dveře od pokoje, a šel do obýváku čekat na noc.

Když hodiny v obýváku odbily půlnoc, Chezz se zvedl a šel zpátky k Terry do pokoje. Ležela nehnutě na posteli, opět bledá. V tichosti jí vzal do náruče a vyšel z pokoje. Hlídal při tom, aby ho Mike neviděl. Ale Mike byl pryč, takže měl klid. Vyšel ven na zahradu, a zamířil k rodinné hrobce, která tam stála. Dlouho se neotvírala, a Chezz si přál, aby tomu bylo nadále, ale smůla. Otevřel pokované dveře a v koutě našel to, co hledal. Rakev. Položil Terry na oltářek vedle hrobky, vynesl rakev spolu s lopatou ven a opět zavřel. Pak se dal do práce.,,Mohl bych být hrobník“ odfrkl si po hodině kopání, když už se mu zdál hrob dostatečně velký, aby se do něj rakev vešla. Pak do jámy položil rakev, do rakve Terry a nakonec zavřel víko. Pak rakev zasypal hlínou a trochu jí udusal.,,Pěknej hrob“ pomyslel si ironicky. Kopat sestře hrob, a ještě zbytečně nebyl nikdy jeho sen, ale co mohl udělat, chtěla to, tak to má. Pak uklidil lopatu a šel domů. Byly skoro dvě ráno a on byl k smrti utahaný.

Kolem 5 ráno se vrátil Mike. Domů se mu moc nechtělo, tak šel na zahradu. Procházel mezi stromy, když pod jedním zahlédl kus mramoru. Došel až k němu, a strnul. Byl to náhrobek, a i když na něm stálo jen,,Ať tě láska provází dál“ věděl dobře, čí je. Chvíli na něj koukal, a něco ho přinutilo sednout si do trávy. Nechápal co se s ním děje, přeci tu teď nebude truchlit. Ale něco v něm mu říkalo, že udělal chybu. Vzpomněl si na její tvář, a něco se v něm hnulo. Netušil ani proč to udělal, proč to dělal pokaždé. Snad z pomsty? Ale mohla za to Terry? Ne, nemohla. Neměla se smrtí Anny nic společného. V tom si vzpomněl na Annu. Už to byly 4 roky, ale pro něj věčnost. Snažil se na ni nemyslet, ale někdy to prostě nešlo. Byly spolu šťastní, a překazila jim to náhoda. A přitom to byla jeho chyba. On chtěl jít přes park. Kdyby poslechl Annu, nepotkaly by tam upíry, on by se nikdy upírem nestal a Anna mohla žít. Pomyšlení, že za to může, ho drtilo každý den, a teď se mu vzpomínky vrátily. Nikdy nenašel dívku, která by byla jako Anna, jen pouhé náhražky. A pokaždé to skončilo stejně. Vzal si, co chtěl a dívku, která nic netušila, zabil. Až narazil na Terry. Z odstupem času mu přišla jiná. V hlavě se mu objevil pohled jejích očí. Mísil se v nich strach s prosbou, ale o co? Aby jí nechal žít? Jen ho nevinně sváděla, a on jí využil, jako každou. Ale teď by to vrátil. Když se zamyslel, líbila se mu. Byla milá, hodná, měla ho ráda, a on její sny zničil spolu s její nadějí jedním kousnutím. Ještě hodnou chvíli hleděl na náhrobek, až nakonec zvedl hlavu a podíval se na nebe. Začalo už pomalu svítat. Mike se ještě naposledy podíval na náhrobek, pak se zvedl ze země a šel do domu, kde se rychle proplížil do pokoje, zavřel dveře a padl na postel.

Celý den nevyšel z pokoje. Snad se mu nechtělo vstávat, snad nechtěl potkat Chezze. Lhal mu, zradil ho a to ho začalo trápit každou chvílí víc. Ale nemohl se mu ani omluvit, tím by se přiznal a Chezz by mu asi sotva řekl ,,Nech to plavat, stalo se“. Nenáviděl by ho, dokud by ještě existoval jeden z nich. Nechtěl přijít o přítele, ale když teď už o něj přišel stejně. Z přemýšlení ho vytrhl až zvuk kroků před jeho pokojem. Zvedl hlavu zrovna, když se dveře otevřely a do pokoje vešel Chezz ,,Ahoj“ řekl klidně a posadil se na postel. ,,Nazdar“ řekl Mike a tázavě se na něj podíval. Chezz chvíli koukal z okna, jakoby hledal slova, ale pak se otočil na Mika ,,Hele, když sem byl u Terry v pokoji, našel sem něco na zemi“ řekl a z kapsy vytáhl stříbrný řetízek s přívěskem, na kterém bylo vyryto M+A. Mike se na něj sen podíval a pak pohlédl do Chezzových očí ,,Kde se to tam vzalo?“ zeptal se potichu. Mike jen pokrčil rameny ,,Nevím, hledám ho už týden“ zalhal, a pohlédl znova na řetízek. ,,Tak to je dobře, že se našel“ řekl Chezz a Mike v jeho hlase cítil trochu chladu ,,Tak tady ho máš a příště si na něj dávej vetší pozor“ dodal a šel ke dveřím. ,,Díky“ řekl Mike a když se na něj Chezz podíval, neucukl pohledem. Chezz jen přikývl a odešel. Mike si prohlédl řetízek, už dlouho to neudělal. Nosil ho vždycky na krku, ale naposledy ho pořádně viděl, když mu ho Anna darovala k narozeninám. Pak šli do restaurace, do parku. Už to tu bylo zase. Vzpomínky se Mikovi valily hlavou a zamlžili myšlení. V hlavě měl jen pohled na umírající Annu a její poslední větu ,,Miluju tě“ zašeptala mu, pak zavřela oči a odešla. Držel jí při tom v náručí a cítil jenom smutek s bolestí, která ho spalovala. Položil si hlavu na polštář a zavřel oči. Chtěl usnout a nemyslet na tu hrůzu, která mu sebrala to, na čem mu tolik záleželo. Z očí mu stekla slza a dopadla na polštář. Spánek sice přišel, ale nepomohl. Celou dobu se mu zdálo o tom samém, o tom o čem se mu už 4 roky nezdálo, o Anně.

Mezitím se Chezz toulal po zahradě. Slunce zapadlo, jen rudá zář chvíli zdobila oblohu, než zmizla také. Prošel jí snad celou, až se usadil na lavičce vedle hrobky a hrobu Terry a zaposlouchal se. Vládlo ticho, jen listí šumělo pod nápory lehkého večerního větříku. Ani nevěděl, co čekal, že uslyší. Opřel si hlavu o kmen stromu a zase čekal. 5minut, 10 minut, 30 minut, čekal nakonec hodinu, než se zahradou ozvaly duté zvuky klepání na dřevo. Chezz rychle vstal z lavičky a klekl si k náhrobku. Chvíli bylo zase ticho, ale pak se ozvalo zase klepání. ,,Už to bude“ řekl s úsměvem a vytáhl lopatu, kterou měl schovanou v křoví. Rozhlédl se rychle, jestli někde není Mike, a pak začal kopat. Zachvíli již narazil na víko, a když ho celé odkryl, rychle otevřel rakev. A když dal víko na stranu, z rakve vykoukla usměvavá Terry. ,,Seš v pořádku?“ zeptal se starostlivě Chezz a pomohl Terry vylíst ven. Ta se jen protáhla ,,Je mi skvěle, akorát je tam málo místa.“ Postěžovala si. ,,Je to rakev ne Hillton“ ušklíbl se Chezz, položil víko zpátky a znovu zasypal hrob do původní podoby. ,,Jé já mám klásnej hrob“ usmála se Terry a poplácala Chezze po rameni ,,Ses činil co?“. ,,Tak aby to bylo věrohodný, ale nebrečel jsem tu, to tě zklamu“ ušklíbl se a schoval lopatu zpátky za keř. ,,Ty ne“ usmála se Terry ,,Ale někdo si tu seděl a asi přemýšlel“ mrkla Terry a hodila hlavou k domu. ,,Nekecej že tu byl a brečel“ odfrkl si Chezz. ,,Nevím, jestli brečel, ale byl tu“ potvrdila Terry a s Chezzem se vydala k domu.

Uběhl týden, a vše bylo, jako byla Terry opravdu mrtvá. Její pokoj, kde dál žila, Chezz zamknul, kdyby měl Mike touhy se tam podívat a odhodlaně chodil k prázdnému hrobu, kde ronil slzy, ale než slzy smutky, tak spíš smíchu když přitom koukal na Terry, jak se na něj šklebí z okna. Ale pokaždé zachoval vážnou tvář a před Mikem hrál skvělé divadlo truchlícího bratra. Ale Chezz netušil, že není jediný, kdo truchlí. Mike na rozdíl od Chezze začal litovat toho, co udělal, i když věděl, že je mu to k ničemu. V noci, kdy Chezz spal, chodil na Terin hrob, sedával tam celé hodiny a netušil, že ho Terry pozoruje z okna.

Jednou, když byla chladná noc, šel se Mike projít po městě. Dlouho se jen tak neprocházel a doufal, že si vyčistí hlavu. Šel kudy ho napadlo, až došel na staré hřiště. Sedl si na houpačku a propletl ruce kolem řetězu. Byl tam klid, ticho, tak akorát na přemýšlení. Opřel si hlavu o ruce a zamyslel se. Pořád myslel na Terry, pořád. A když nemyslel na ni, myslel na Annu. Celé se mu to pletlo dohromady, až kolikrát nevěděl, co dělá. Rozhlédl se kolem. Najednou měl pocit, že není sám ,, Už mi hrabe“ povzdechl si a chtěl vstát, když v tom ho někdo chytil pod krkem a začal škrtit. Mike se lekl, a než si stačil cokoliv uvědomit, ležel na zemi a neznámý seděl na něm. Chvíli se prali, padlo i pár ran, než neznámý vytáhl nůž a snažil se Mika probodnout. Ten se však vzpamatoval, povalil neznámého na zem a vyrazil mu nůž z ruky. ,,Co to vyvádíš“ zavrčel Mike a vzal neznámého pod krkem. ,,Neber si to osobně“ ušklíbl se neznámý ,,Je to práce“. ,,Práce?“ podivil se Mike ,,Napadat v noci lidi?“. ,,Zabíjet upíry“ řekl a Mikovi došlo, koho škrtí. Byl to lovec upírů, o kterém už tolikrát slyšel. ,,Kdo tě najal“ zasyčel Mike. ,,To ti neřeknu“ prskl lovec. Ale jak Mike víc zesiloval stisk, lovec začal mluvit. ,,Dobře“ sykl potichu ,,Řeknu to. Byla to nějaká holka, černý vlasy, hnědý oči, víc nevím“. ,,Nekecej, a mluv dál! Kdes jí potkal?“ zeptal se Mike a trochu povolil sevření, aby mohl lovec mluvit. ,,U toho domu na konci ulice, řekla, že když tě zabiju, zaplatí, kolik budu chtít“ řekl lovec a začal se nadechovat, jak mu Mikův stisk dovoloval. ,,Jak se jmenovala?“ zeptal se Mike netrpělivě. ,,Nevím, už nevím. Něják od T já už nevím“ vyjekl lovec ,,Terry“ řekl najednou. ,,Cože?“ vyděsil se Mike. ,,Jo jmenovala sem Terry“ potvrdil lovec ,,Tak pustíš mě?“. Mike chvíli přemýšlel, ale pak se ušklíbl ,,Hned bude konec“ mrkl a než stačil lovec cokoliv říct, prokousl mu krk.

Když šel Mike po hodině z hřiště, měl plnou hlavu toho, co slyšel. Snad se mu chtěla Terry pomstít? Ale jak mohla, je přeci mrtvá. Přemýšlel, a když zvedl hlavu, stál před domem, aniž by věděl, jak tam došel. Šel do pokoje, ale když zavíral dveře, uslyšel hlasy. Jeden byl Chezzův a druhý... Terry? Vycházeli od Terry z pokoje. Pak zavírající se dveře, zvuk klíčů a kroky dolů. ,,Tak takhle to je“ pomyslel si a sedl si na postel. Ale jaktože je Terry živá? ,,No zjistíme si to“ usmál se pro sebe a lehl si.


Čas šel dál, a vypadalo to pohodově. Chezz předstíral, že je Terry mrtvá a truchlil, Mike předstíral, že je Terry mrtvá a vysedával v pokoji a Terry dělala, že je mrtvá a v myšlenkách sklouzávala k Mikovi, i když si to zakazovala. Ze začátku jí bylo líto, když ho viděla doma a ne mrtvého, ale pak jí napadlo, že je ráda, že to zvládl. Pak si ale skoro nafackovala. Chtěla se přeci pomstít, a místo toho ho celé hodiny pozorovala, jak sedí v zahradě. Kolikrát, když šel po chodbě, měla touhu jít za ním, ale pak si vzpomněla na svůj plán, na to co jí provedl a chutě jí přešly. Začala místo koukání na Mika plánovat pomstu, která určitě vyjde. Napadali jí sice věci, že by dala vše, aby vyšly, ale musela se držet reality.


Mike také přemýšlel. Byl rád, že je Terry naživu, ale zas na druhou stranu, chtěla ho zabít. Nedivil se jí, ale. Ale co? Bylo mu líto, že se na něj snad zlobí? A mohl jí to vůbec vyčítat? Nemohl. Chtěl s ní mluvit, ale pak mu došlo, že ona s ním ne. Přišlo mu to nefér. Nic mu neřekne a místo, aby si s ním promluvila, pošle na něj lovce, aby ho vykuchal jak rybu. Sice se Terry snažil pochopit, ale když čas utíkal a nic se neměnilo. Až jednoho dne musel Chezz odjet. Nechtělo se mu, bál se o Terry, ale ta ho uklidnila, že se o sebe postará, tak jel. Mike měl taky odjet, ale Chezz netušil, že Mike na poslední chvíli zůstal v domě s Terry sám. A měl plán.

Byl už večer. Terry pořád seděla v pokoji, a nudila se. Napadlo jí jít ven, ale trochu se snad bála. Nakonec jí to však nedalo, a šla dolů do obýváku. Posadila se na gauč a pocítila teplo, které se rozlévalo díky plamenům z krbu po celém pokoji. Chvíli hleděla do ohně, a pak se natáhla, přikryla se dekou a zavřela oči. Bylo ticho, jen praskání dřeva se rozléhalo kolem. Začala usínat, a asi by i usnula, kdyby na svých ramenou nepocítila něčí ruce. Rychle otevřela oči a nad sebou spatřila Mika, jak jí se zájmem pozoruje ,,Co ty tady?“ zeptal se ironicky ,,Pod drnem ti byla zima?“. Terry se Mikovi rychle vytrhla a vyskočila z gauče ,,Co tu děláš, vrahu?“ prskla. Mike se ušklíbl ,,Vrah nejsem, to bys tu nestála. Se hned nečerti, přišel sem se jen zeptat, jak se vede“ řekl smířlivě a posadil se na gauč. ,,Že máš starost“ ušklíbla se Terry, ale pak jí něco napadlo. Sedla si zpátky, vedle Mika a trochu se k němu přisunula. ,,Mám“potvrdil Mike a jen pozoroval, jak se na něj začala culit ,,Co je?“. ,,,Ale, jen sem si vzpomněla na něco“ ušklíbla se Terry a posunula se ještě blíž. Chvíli vyčkávala, ale když se Mike skoro ani nepohnul, přiblížila se natolik, že si hleděli z blízka do očí ,,Ještě ti něco dlužím“ řekla potichu a políbila ho. Mika to sice trochu zaskočilo, ale nebránil se a nechal Terry, aby ho povalila na gauč. Přitom měl zavřené oči, takže neviděl, jak začala Terry šátrat pod polštářem a po chvíli našla to, co hledala, nůž. Chvíli se ještě líbali, ale pak se Terry rychle dotrhla a přiložila Mikovi nůž na krk. ,,Co to vyvádíš?“ vyjekl Mike, když konečně otevřel oči a uviděl nůž. ,,Co? Mstím se!“ prskla Terry ,,Myslíš, že na všechno zapomenu, po tom co sem se... Ale nic“ řekla rychle. ,,Po tom co ses co?“ zeptal se Mike a upřeně se podíval na Terry, která trochu znervózněla. ,,Nic“ odsekla, a snažila se zakrýt beznaděj. ,,Dobře“ řekl klidně Mike ,,Tak dělej, podřízni mě!“. Ale Terry jakkoliv kdy chtěla, ruce jí neposlouchaly, nemohla s nimi pohnout. ,,Nejde to?“ zeptal se Mike a vzal jí za ruku. Stačilo jen zatlačit a čepel by mu projela krkem, ale nešlo to. Terry odhodila nůž vedle sebe a vyškubla se Mikovi. ,,Ale“ ušklíbl se Mike a posadil se ,,Došly ti síly? To mě ne“ sykl. Vzal nůž, přitáhl si Terry k sobě a položil jí nůž na krk, jako ona jemu. Terry nic neříkala, jen vyděšeně hleděla Mikovi do očí a čekala, kdy jí, už podruhé, zabije. Ale nic. Mike jí koukal do očí a modlil se, aby něco řekla. Ale nic, jen čekala. ,,Proč?“ zeptal se Mike po chvíli ,,Proč si mě chtěla zabít?“. Terry se ušklíbla ,,Proč asi? Co sis myslel, že udělám? Nenechám se jen tak zneužívat! Nejsem jako tvoje ostatní oběti, kolik jich vůbec bylo? A jména už asi taky nevíš, co? Nebo snad říká ti něco Anna?“ prskla Terry. Mike ztuhl ,,Odkud znáš to jméno?“. ,,Viděla sem tvůj řetízek a Chezz mi říkal, že si nějakou Annu znal. Asi už je ta mrtvá, co?“ ušklíbla se ironicky Terry a netušila, jak to, co řekla, Mika zranilo. Odtáhl jí nůž od krku, vstal a beze slova šel pryč. Terry se zarazila, co se stalo? Pak jí to došlo. Že by za smrt Anny nemohl on? A kdo vůbec byla Anna? Nevěděla to, ale podle Mikovy reakce to asi nebyla jen známost se špatným koncem, jak si myslela. Chvíli váhala, zloba jí nutila zůstat sedět, ale nakonec zvítězila zvědavost a Terry se potichu vydala nahoru.

Mike mezitím seděl na posteli a v ruce držel Anninu fotku. Byla to jedna z mála hmotných vzpomínek, která mu zbyla. Nečekal, že ho zmínka o Anně tak rozhodí, ale nemohl si pomoct. Ozvalo se zaklepání na dveře a do pokoje vešla Terry ,,Miku? Seš v pořádku?“ zeptala se opatrně. Mike pomalu zvedl hlavu ,,V naprostém pořádku“ řekl ironicky a schoval fotku pod polštář ,,Nikdy mi nebylo líp“. ,,Nelži, něco ti je. Já, jak sem mluvila o Anně“ Terry se zarazila, jakoby hledala vhodná slova ,,Kdo to byl?“ zeptala se nakonec. ,,Anna? Hm, jak bych ti to vysvětlil“ zamyslel se Mike ,,Nejdůležitější část mého života, o kterou sem přišel, podle tebe sem jí zabil, podle mě ne ale mohl sem za to“ řekl potichu a sklonil hlavu. ,,To sem netušila“ špitla Terry, došla k posteli a posadila se vedle Mika ,,Co se stalo?“. Mike chvíli mlčel. Moc se mu o tom nechtělo mluvit, ale když viděl, že to Terry doopravdy zajímá, začal ,,Stalo se to v parku. Šli sme tamtudy z restaurace, měl sem ten den narozeniny. Všechno bylo v pohodě, ale pak se objevili upíři. Anna se bránila, ale nepomohlo jí to. Pokousali jí, a pak chtěli zabít mě. Ale jeden pak řekl, že ne a jen mě proměnili. Pak zmizeli. Doplazil jsem se k Anně, ale pozdě. Umřela mi v náručí“ řekl Mike tiše, vzpomínky se vrátily naplno. Už si vzpomínal i na počasí. Ze začátku slunečno, pak ale začalo pršet. Déšť omýval Annino tělo stejně jako Mika, který jí se slzami v očích naposledy objímal. ,,To je mi líto“ řekla Terry ,,Ale za to si přeci nemohl, ne?“. Mike se na ni podíval ,,Mohl. Já chtěl jít tím parkem. Kdybych jí poslechl, mohla dnes žít a já bych nebyl tím, co sem teď“. ,,Ale přeci si nemohl vědět, co se stane, Miku“ řekla Terry ,,To si nemůžeš vyčítat, nemůžeš za to“. ,,Myslíš?“ zeptal se Mike potichu. ,,Určitě“ potvrdila a vzala Mika za ruku, kterou měl položenou na posteli. Podívala se mu do očí a povzbudivě se na něj usmála. ,,Přišla si dodělat, co si dole rozdělala?“ zeptal se Mike. Terry se zarazila a překvapeně se na Mika podívala. ,,No nekoukej! Tohle bylo přesně dole. Tak jestli mě hodláš zabít, udělej to rovnou a nedrž mě tu za ruku“ řekl Mike a v hlase se mu objevil chlad. ,,Ale já tě nechci zabít“ bránila se Terry. Mike se ušklíbl ,,Dole to vypadalo trochu jinak. Ale já se ti nedivím. No prosím, dělej, co uznáš za vhodné, já se už bránit nehodlám“ řekl Mike odevzdaně. ,,Ale na to dole zapomeň“ vzdychla Terry ,,Stejně to bylo k ničemu“. ,,Pročpak? Vypadala si docela odhodlaně“ . Terry se nevesele usmála ,,Vypadalo, opravdu jen vypadalo. Stejně sem to nemohla dotáhnout do konce“. ,,Proč ne?“ zeptal se Mike zvědavě. Terry se na něj podívala a trochu se pousmála ,,Protože sem se dost blbě zamilovala, přesněji do svého vraha, takže to nešlo no. Sem naivka, řekl si to sám“. ,,Simtě, tomu se mi nechce věřit“ rozesmál se Mike ,,Do mě? To jako fakt?“. ,,Jo“ přikývla Terry ,,Bohužel, jak je to pokaždé, tak sem se zabouchla blbě, takže navrhuju to nechat plavat. Nepozabíjíme se tu navzájem“ řekla, pustila Mikovu ruku a chtěla jít. Ale Mike jí vzal za ruku a strhl jí zpátky na postel ,,Proč myslíš, že blbě?“ zeptal se neutrálně. ,,Proč? Protože už jen to, že milovat svýho vraha je totálně ujetý, jednostranná láska nemá budoucnost“ odpověděla a v hlase se jí začal rozléhat smutek. ,,A kde bereš jistotu ohledně tý jednostrannosti? Já jsem nic neříkal, pokud vím, že bych tě nechtěl a dokázal sem opak, i když trochu bez tvého souhlasu“ dodal omluvně. Terry se ušklíbla ,,Trochu víc bez mého souhlasu! Ale to je jedno hele, nebudeme si nic namlouvat“ řekla Terry ,,Pustíš mi tu ruku?“. Mike se jen usmál ,,Já si nic nenamlouvám, myslím to vážně, a tu ruku ti nepustím“. ,,Ale Miku! Sice tě neznám jak Chezz, ale co říkal, nevypadá to, že by ses zamiloval po 1 dni, tak klid, a pusť mě“ řekla Terry a snažila se vtrhnout. Ale Mike jí místo toho povalil na postel a lehl si na ni, takže se nemohla skoro pohnout. ,,Tak Chezz vyprávěj? No že sem to nečekal, kecka jeden, potřeboval by na hubu zip“ ušklíbl se ,,A co když tě nepustím?“. ,,Budu křičet“ řekla Terry odhodlaně. ,,Si křič, jak chceš, tady nikdo není. A podle mě nemáš důvod křičet“ mrkl Mike. ,,To teda mám“ ušklíbla se Terry ,,Se tu po mě válíš, a já ti to pokud vím, nedovolila. Takže slez, nebo tě shodím“. ,,Neshodila si mě minule, neuděláš to ani teď. A buď ráda. Teď bys odešla a co? A nic. Takhle může bejt něco“. ,,A mám nějakou šanci říct svůj názor, nebo zas budu čekat, až se vyřádíš?“ zeptala se Terry a pokusila se Mika shodit. Mike se však držel pevně, takže se jí to nepovedlo ,,Názor? Klidně říkej, ale ještě nevíš na co názor“. ,,Já to dost dobře tuším“ usmála se Terry a položila ruce na postel. Už se jí bránit ani moc nechtělo, a sama přestávala vidět důvod, proč se vůbec bránit. ,,Vzdáváš se?“ zeptal se se smíchem Mike, když si všiml, že Terry leží konečně klidně. ,,Ne. Ale mě už to ani tak nevadí, víš?“ mrkla. ,,To je moc dobře. Konečně můžeme přestat kecat o ničem a přejít k té lepší části dne“ řekl potichu a začal se přibližovat. ,,Lepší? To zní dobře a víš co?“. ,,Copak“ usmál se Mike. ,,Já budu asi souhlasit“ přiznala a trochu zčervenala. ,,To jediný sem chtěl slyšet“ zašeptal a políbil jí. Terry Mika objala kolem pasu a přitáhla si ho blíž k sobě. Ale když byli v nejlepším, ozvalo se ode dveří odkašlání ,,Neruším?“ zeptal se Chezz, který se zrovna vrátil a marně hledal Terry u ní v pokoji. Mike chtěl něco říct, ale Terry ho předběhla ,,Rušíš“ ušklíbla se ,,Něco tu teď řešíme. Tak počkej v obýváku, za pár hodin sem tam“ dodala se smíchem. ,,To víš jo, celej žhavej na vás čekat“ ušklíbl se Chezz ,,Jdu spát, tak pa a děti?“. ,,Hm?“ mrkl Mike. ,,Ochrana nadevše“ rozesmál se Chezz a uhnul před polštářem, který letěl kolem.
Žádné komentáře